مقالات

صندلی کوپ

صندلی کوپ

صندلی کوپ

صندلی کوپ مخصوص کوتاهی مو است. و در سالن های های زیبایی زنانه، سالن های پیرایشی مردانه، آموزشگاه های زیبایی و غیره کاربرد دارد. از نام های دیگر صندلی کوپ به صندلی کوتاهی، صندلی دو تکه، صندلی اصلاح، صندلی میکاپ و … می توان اشاره کرد. این صندلی مناسب سالن های آرایشی و پیرایشی است.

این صندلی به دلیل ویژگی هایی که دارد راحتی بیشتری را برای آرایشگر و مشتری فراهم میکند .قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه دارد و با جک قابلیت تنظیم ارتفاع را دارد. و آرایشگر می تواند متناسب با قد خود و با قد مشتری ارتفاع صندلی را تنظیم کند.

صندلی کوپ

صندلی کوپ یک اهرم قفل دستی دارد. که بعد از تنظیم ارتفاع در طول کوتاهی ثابت می ماند و تغییر نمی کند. جک صندلی علاوه بر تنطیم ارتفاع قابلیت چرخش صندلی را ایجاد می کند. مکانیسم آن هم چرخش دو عدد استوانه درون هم است. که در ساختار صندلی به کار رفته است. صندلی کوپ علاوه بر ویژگی هایی که گفته شد، دارای پشتی و زیر سری نرم و راحت است. که مشتری در طول کار راحت باشد.

جنس صندلی کوپ

بدنه و پایه صندلی کوپ از جنس فلز مقاوم است. بر روی این فلز لایه استیل کروم قرار گرفته است. دلیل افزودن این لایه در صندلی این است. که فلز را در برابر اکسیداسیون و زنگ زدن محافظت کند. چراکه در محیط سالن های زیبایی قابلیت شست و شو ی صندلی از ویژگی های مثبت محسوب میشود. بدین منظور علاوه بر بدنه ضد زنگ بهتر است. جنس پشتی و زیر سری صندلی از جنس های قابل شستشو و شویی مانند پلاستیک یا چرم مصنوعی باشد. قیمت صندلی کوپ با پارچه چرم بیشتر است. اما دوام بالاتری دارد. صندلی یکی از لوازمی است. که باید در ساخت و طراحی آن استانداردها ، نکات ایمنـی و حـفـاظـتی رعایت شود.

ویژگی صندلی کوپ استاندارد

ازویژگی یک صندلی استاندارد این است که در گردش خون به سمت اعضای پایـین تـر بدن اختلال ایجاد نکند، حفظ یا تغییر وضعیت به آسانی صورت گیرد، تکیه گاهی برای ستـون فـقـرات داشته باشد و سطح آن اصطکاک لازم برای جلو گیری از لغزش و سرخوردگی داشته باشـد . دسـتـه صندلی می تواند ماهیچه گردن و شانه را محافظت کند و به عنوان تکیه گاهی برای بلند شـدن مورد استفاده قرار بگیرد صندلی های آرایشگاهی دارای طرح ها و انواع گوناگونی هستند . دسته ای از این صندلی هـا کـوپ ها هستندکه در آرایشگاه های زنانه،مردانه ،سالن های آرایشگاهی ،آموزشگاه های آرایش و پیرایش برای کوتاهی مو و شینیون و…مورد استفاده قرار می گیرد.صندلی کوپ

در یک صندلی کوپ استاندارد و مرغوب مـواد بکار رفته مجموعه درجه یک و مرغوب است که با استفاده طولانی مدت و بـا گذشت زمـان از کیـفـیـت آنـهـا کاسته نمی شود و کارایی خودرا از دست نمی دهـد. فوم  و یا چرم بکار رفته در آن قابل شست و شو و دارای تنوع رنگ طبق سلیقه مشتری می باشد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *