مقالات

صندلی انتظار چیست

صندلی انتظار

صندلی انتظار چیست

خود عبارت صندلی انتظار ، توقف و صبر و انتظار را در ذهن تداعی می کند. شاید به جرأت بتوان گفت که صندلی انتظار در تمامی فضا ها و اماکنی که دارای مراجعه کننده است، کاربرد دارد. از جمله جا هایی که می توان به آن اشاره کرد ایستگاه های اتوبوس، فرودگاه ها، راه آهن، بیمارستان ها، سازمان های دولتی، ادارات و دفاتر خصوصی و بسیاری دیگر.

شاید استفاده کنندگان در هر یک از این مکان ها مجبور باشند ساعت ها بر روی صندلی انتظار بنشینند. به همین منظور صندلی انتظار باید به گونه ای طراحی و تولید شود. که سختی انتظار کشیدن را برای افراد منتظر به حداقل برساند و از بروز تنش در آن ها جلوگیری کند.

انواع صندلی انتظار

صندلی انتظار در مدل های بسیار متنوعی طراحی و تولید می شوند. حتی در برخی از صندلی های انتظار سبد تعبیه شده است تا افراد بتوانند وسایل خود را درون آن بگذارند. ولی در اکثر صندلی های انتظار افراد می توانند از زیر صندلی برای جا دادن وسایل همراه خود استفاده کنند.

این که صندلی انتظار قرار است در کجا به کار گرفته شود بسیار مهم است. چرا که در فضا های عمومی مثل فرودگاه، ایستگاه های اتوبوس، بیمارستان ها و غیره از صندلی های انتظار چند نفره که فضای کم تری را اشغال می کنند استفاده می شود. و در برخی از صندلی های انتظار چند نفره فضای کوچکی بین صندلی ها به عنوان میز پذیرایی طراحی می شود.

اما در جاهایی که خصوصی تر است و حریم شخصی افراد نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. از صندلی انتظار تک نفره بهره می گیرند. البته صندلی انتظار تک نفره فضای بیش تری را اشغال می کند. بنابراین بزرگی یا کوچکی فضایی که قرار است صندلی انتظار در آن به کار برده شود نیز در انتخاب نوع صندلی انتظار مؤثر است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *