مقالات

صندلی برقی

صندلی برقی

صندلی برقی

انواع مختلفی از صندلی های آرایشگاهی وجود دارد که هر کدام بسته به نوع طراحی که دارند، برای یک لاین آرایشگاهی مناسب می باشند. به همین خاطر آلکا تصمیم گرفته است، در این مطلب شما را برای خرید یک صندلی برقی آرایشگاهی یاری نماید.

در ادامه به کلیه نکاتی که باید در زمان خرید به آن توجه کنید، خواهیم پرداخت و کلیه نکات و جزئیات را در اختیار شما قرار خواهید داد.

انواع صندلی آرایشگاه

صندلی های آرایشگاهی، دارای طراحی های خاص و منحصر به فرد هستند که برای ارائه بهتر خدمات به مشتریان طراحی شده اند. به طور مثال شما می توانید از مهم ترین صندلی های آرایشگاهی را تحت عنوان صندلی کوپ، صندلی اصلاح، صندلی انتظار و… در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی مشاهده نمایید. اما نوعی به روز تر و جدید تر از صندلی ها به نام صندلی های برقی وارد عرصه خدمات آرایشگاهی شده اند که هر کدام دارای ویژگی ها منحصر به فرد هستند.

به راحت بودن صندلی برقی توجه کنید.

یکی از مسائلی که باید حتما در زمان خرید صندلی برقی به آن توجه داشته باشید، راحتی صندلی است. باید بدانید که مشتری در مدت زمانی که بر روی صندلی نشسته است، احساس راحتی داشته باشد. هم چنین از خسته شدن او جلوگیری شود. تا پرسنل بتوانند به درستی کار خود را انجام دهند.

به تحمل وزن صندلی برقی دقت کنید.

برای بعضی از صندلی های برقی، حداکثر وزن بار تعریف شده است. باید توجه داشته باشید که به سراغ صندلی بروید که بیش ترین تحمل وزن بار را داشته باشد. در این صورت دیگر نگران مشتری های سنگین وزن خود نخواهید بود. توجه داشته باشید که حداکثر تحمل وزن تعریف شده برای صندلی بسیار حائز اهمیت است و بر روی عمر مفید صندلی برقی بسیار تاثیر گذار است.

محل قرار گیری دکمه های صندلی برقی را بررسی کنید.

باید در نظر بگیرید که دسترسی دکمه های صندلی برقی برای تنظیم صندلی در زمانی که مشتری بر روی آن نشسته است، برای شما راحت باشد. نباید در زمان انجام کار، برای تنظیم نمودن صندلی، مدام خم و راست شوید. یا دکمه ها جلوی دست باشد و با کوچک ترین اشاره صندلی را از تنظیم اصلی خود خارج نماید.

به جنس دکمه ها توجه کنید.

جنس دکمه ها باید به گونه ای باشد که بتوانید به راحتی آن ها را تمیز کنید. همین طور باید جنس آن ها با دوام باشد و پس از چند با فشردن، ظاهر اولیه خود را از دست ندهند. بهتر است به سراغ صندلی برقی هایی بروید که جنس دکمه های آن ها از پلاستیک فشرده است. در این صورت از مرغوبیت بیش تری برخوردار بوده و پس از مدتی استفاده کیفیت خود را از دست نخواهند داد.

صندلی برقی

جنس موتور صندلی را فراموش نکنید.

حتما از فروشنده بخواهید تا در مورد جنس موتور و کشور سازنده آن به شما بگوید. موتور صندلی برقی می تواند تاثیر چشم گیری بر روی کیفیت و عمر طولانی آن داشته باشد. در واقع کل فعالیت و کارایی صندلی برقی بر روی موتور آن می چرخد. به همین خاطر جنس و کشور سازنده موتور صندلی، بسیار مهم می باشد.

به سیم کشی های صندلی دقت کنید.

بسیاری از صندلی های برقی که از کیفیت چندانی برخوردار نبوده و معمولا قیمت ارزانی دارند. سیم کشی آن ها از روی بدنه و دسته های صندلی گذشته است. در صورتی که صندلی های برقی با کیفیت، کلیه سیم کشی ها و اتصالات پایه، دسته و پشتی به موتور صندلی، از داخل صورت گرفته است. در صورتی که سیم کشی ها از روی دسته، پشتی و پایه گذشته باشد، پس از مدتی دچار قطعی شده و برای شما هزینه های تعمیر را پی خواهد داشت.

جنس بدنه را بررسی کنید.

جنس بدنه صندلی های برقی باید از گالوانیزه و یا استیل ضد زنگ باشد. در غیر این صورت پس از مدتی استفاده، امکان تغییر شکل و رنگ آن ها وجود دارد. توجه داشته باشید که گالوانیزه و استیل، مقاومت بالایی در برابر تحمل وزن از خود نشان می دهند.

به رنگ بدنه دقت کنید.

در صورتی که بدنه از جنس استیل ضد زنگ و یا گالوانیزه باشد، رنگ آن باید الکترواستاتیک باشد. در غیر این صورت دوام چندانی نداشته و امکان دارد با کوچک ترین ضربه رنگ بدنه دچار پریدگی شود و ظاهر زیبای صندلی را نازیبا کند.

جنس رویه صندلی را چک کنید

رویه صندلی باید از چرم مصنوعی مرغوب تهیه شده باشد. به طور معمول جنس رویه های صندلی های ساخته شده توسط گروه تولیدی آلکا، از کیفیت بالایی برخوردار بوده. و پس از مدتی استفاده دچار ترک خوردگی و ترکیدگی نخواهند شد. توصیه می کنیم که پیش از خرید هر گونه صندلی، حتما از صندلی های طراحی شده و تولید شده توسط گروه تولیدی آلکا دیدن فرمایید.

میزان جلو و عقب شدن پشتی را در نظر بگیرید.

توجه داشته باشید که می خواهید از صندلی برقی در کدام لاین خدمات آرایشگاهی استفاده کنید. به صورت مثال اگر بخواهید در لاین میکاپ و یا خدمات پاکسازی پوست از آن استفاده کنید، باید پشتی صندلی قابلیت این را داشته باشد تا به طور کامل بخوابد. در این صورت مشتری راحت تر بوده و پرسنل می توانند خدمات بهتری را ارائه دهند.

اما اگر می خواهید از صندلی برقی جهت لاین اصلاح و ابرو استفاده کنید. اگر پشتی صندلی قابلیت تغییر زاویه تا ۹۰ درجه را داشته باشد نیز برای شما مناسب است. و می تواند کارآمد باشد.

ارتفاع صندلی را چک کنید.

مشخص کنید که از صندلی برقی چه انتظاری دارید. می خواهید تا چه حد ارتفاع آن بالا برود و یا پایین بیاید. این مسئله به ارائه بهتر خدمات از سوی پرسنل به مشتری بسیار تاثیر گذار است. هم چنین باید مشتریان قد بلند را در نظر بگیرید. که در زمان دریافت خدمات بر روی صندلی نشسته و باید پرسنل در این زمان تسلط کافی را بر روی مشتری داشته باشند.

در صورت نیاز، صندلی با کنترل از راه دور بخرید

توجه داشته باشید که اگر کنترل صندلی برای شما از طریق دکمه های تعبیه شده بر روی صندلی دشوار است. می توانید به سراغ صندلی برقی هایی بروید که دارای کنترل از راه دور هستند. کنترل از راه دور یا همان ریموت کنترل به شما این امکان را می دهد. تا بتوانید بدون نزدیک بودن و بدون دسترسی داشتن به صندلی، به راحتی آن را برای آسایش مشتری تنظیم نمایید.

به صدای صندلی توجه کنید

در برخی از مدل های صندلی های برقی، در زمان استفاده و تنظیم نمودن پشتی و دسته آن، صدای ناهنجاری را از خود تولید می کنند. توجه کنید اگر می خواهید از ایجاد آلودگی صوتی در آرایشگاه و یا سالن زیبایی خود جلوگیری کنید. حتما میزان صدای صندلی را در زمان تنظیم شدن چک کنید.

ص

جمع بندی

صندلی های آرایشگاهی به طور کلی دارای طراحی ها و کاربری های مختلفی هستند. که هر کدام برای یک لاین خدماتی آرایشگاهی تولید شده اند. در نظر داشته باشید که می توانید برای هر یک لاین های خدمات آرایشگاهی خود، صندلی آرایشگاهی مناسبی را انتخاب کنید.

صندلی های برقی، نوعی دیگری از صندلی های آرایشگاهی هستند. که با ورود خود به این حرفه، توانسته اند کاربری راحت تری از صندلی ها را به مشتریان و هم چنین پرسنل ارائه دهند.

در این مطلب سعی نمودیم کلیه نکات ریز و جزیی که در زمان خرید صندلی برقی برای شما مثمر ثمر خواهد بود را بگوییم. شما نیز می توانید برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد این نوع از صندلی های آرایشگاهی، با مشاورین گروه تولیدی آلکا تماس حاصل نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *