مقالات

راهنمای خرید صندلی کوپ

صندلی کوپ

راهنمای خرید صندلی کوپ :

صندلی کوپ

صندلی کوپ ، یکی از تجهیزات آرایشگاهی به شمار می آید. که حضور آن در آرایشگاه یا سالن زیبایی می تواند به انجام امر کوتاهی کمک کند . همین طور باعث راحتی مشتری در زمان انجام کار و همین طور پرسنل خواهد شد .

اگر جزو کسانی هستید که می خواهید برای آرایشگاه یا سالن زیبایی خود از این صندلی خریداری کنید. پیشنهاد می دهیم که این مطلب را تا انتها مطالعه کنید . چرا که به قدر تنوع از این محصول وجود دارد که قطعا در زمان خرید ، انتخاب برای شما سخت خواهد شد .

به طور کلی این صندلی آرایشگاهی، جزو صندلی هایی است که استفاده و کاربرد فراوانی در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی دارد. همین طور می توان از آن برای میکاپ و رنگ نمودن مو های مشتری از آن استفاده نمود. به همین خاطر باید در زمان خرید و انتخاب آن ، کلیه نکات ضروری و ریز را در نظر بگیرید. تا بتوانید رضایت مشتری خود را جلب نمایید . هم چنین مشتری از نشستن بر روی آن خسته نشود و پرسنل را کلافه نکند .

آلکا تصمیم دارد در این مطلب شما را برای خرید یک صندلی کوپ استاندارد یاری کنید تا در زمان انتخاب این صندلی ، بین مدل های متنوعی که دارد سر درگم نشوید و بتوانید گزینه های را محدود کرده و خرید راحت تری داشته باشید .

کدام صندلی کوپ برای آرایشگاه و سالن زیبایی من مناسب است ؟

به طور کلی ، صندلی های کوپ ، ظاهری استاندارد و یک شکل دارند . اما مهم ساختار و متریال و همین طور طراحی آن ها است که در زمان خرید باید به آن توجه کنید.  به طور معمولی شکل های در نظر گرفته شده برای این صندلی ، دایره ای ، مربعی ، چند ضلعی ، دسته دار و بدون دسته می باشد . شما در زمان خرید باید بدانید که کدام یک از آن ها با سلیقه شما سازگار تر و همین طور برای شما کارآمد تر است .

با ساختار صندلی آشنا شوید

توجه کنید که این نوع از صندلی های آرایشگاهی ، در دو نوع پدالی و دستی قابلیت تنظیم ارتفاع را به شما می دهند . همین طور باید یک صندلی استاندارد که مختص انجام کار کوپ آرایشگاهی است ، امکان چرخش به طرفین را داشته باشد . در زمان خرید توجه کنید که کدام مدل و نوع جک برای شما بهتر و استفاده از آن راحت تر است . در این زمان می توانید‌ صندلی را تست‌ کنید تا متوجه راحتی خود شوید .

حتما نشیمن صندلی را چک کنید

در زمان خرید صندلی کوپ ، حتما بر روی نشیمن نشسته و راحتی آن را چک کنید . خود را به جای مشتری بگذارید که قرار است برای ساعتی بر روی آن بنشیند تا مو های او توسط کوپ کار کوتاه شود . باید راحتی لازم را داشته باشد . در غیر این صورت امکان دارد پس از گذشت‌ مدت زمان کمی ، مشتری خسته شده و مدام به دنبال این باشد که زود تر از روی صندلی برخیزد . توجه نمایید که باید نشیمن صندلی ، قابلیت ارتجاعی داشته و پس از چند بار استفاده ، کیفیت و ظاهر اولیه خود را از دست ندهد .

جنس رویه را فراموش نکنید

جنس رویه برای صندلی کوپ ، بسیار حائز اهمیت است . البته نا گفته نماند که جنس رویه برای کلیه صندلی های آرایشگاهی از اهمیت بالایی برخوردار است . به همین خاطر در این بخش به صورت جداگانه به توضیح آن خواهیم پرداخت .

جنس رویه این صندلی آرایشگاهی ، باید به گونه ای باشد که پس از مدتی ، دچار ترک خوردگی نشود . همین طور باید مقاومت بالایی در برابر پوسته پوسته شدن داشته باشد . البته لازم به ذکر است که صندلی های آرایشگاهی با دو جنس رویه ، چرم طبیعی و چرم مصنوعی تولید می شوند . که چرم طبیعی ، هزینه بالایی داشته و نیاز به مراقبت تخصصی دارد تا عمر بیش تری داشته باشد . در صورتی که چرم مصنوعی ، قابلیت تمیز شوندگی راحت تری داشته و هم چنین برای نگهداری نیاز به روش و شیوه خاصی ندارد . لازم به ذکر است که قیمت مقرون به صرفه تری دارند و می توانید از نوع درجه یک آن برای صندلی های آرایشگاهی خود انتخاب نمایید .

 

راحتی پشتی صندلی را بررسی کنید

پشتی صندلی کوپ ، باید ارتفاع مناسب و همین طور راحتی لازم را در زمان نشستن مشتری از خود داشته باشد  البته توجه کنید ارتفاع آن نباید به گونه ای باشد که در زمان کوتاهی مو ، برای کوپ کار دست و پا گیر شود . ارتفاع این بخش از صندلی باید به شکلی باشد که مشتری احساس راحتی کند و مدام منتظر اتمام کار خود نباشد .

به ارتفاع دسته صندلی توجه کنید

همان طور که پیش تر اشاره کردیم ، حتما بر روی صندلی بنشینید و راحتی آن را تست کنید . مسلما در مدت زمان انجام کوپ ، مشتری دستش خسته خواهد شد و نیاز به دسته صندلی دارد تا دستان خود را بر روی آن بگذارد. همین طور باید ارتفاع دسته ها به گونه ای باشد که‌ دست مشتری حالت راحتی داشته باشد . در غیر این صورت خسته خواهد شد و امکان دارد باعث اذیت شخص کوپ کار شود . در نظر بگیرید که حتما ارتفاع دسته صندلی استاندارد باشد . به گونه ای که نه خیلی بالا باشد و نه خیلی پایین !

جنس پایه و بدنه را بررسی کنید

جنس پایه و بدنه این صندلی آرایشگاهی باید از جنس استیل و یا فلز باشد . چرا که باید دوام بالایی در برابر زنگ زدگی از خود داشته باشد . همین طور حنس بدنه باید تحمل وزن های بالا را داشته باشد و با چند بار استفاده به سر و صدا نیفتد . توجه کنید که امکان دارد سبک وزن ترین و سنگین وزن ترین مشتری ها به سالن زیبایی و یا آرایشگاه شما مراجعه کنند که باید این صندلی قدرت تحمل وزن هر کدام را داشته باشد و پس از مدتی ، گیچ و مهره های آن شل نشود .

به خدمات پس از فروش و یا گارانتی توجه کنید

یک صندلی کوپ استاندارد ، باید دارای کارت گارانتی و یا خدمات پس از فروش باشد . در این صورت شما می توانید با خیالی آسوده از صندلی آرایشگاهی خود استفاده نمایید . توجه کنید که خدمات پس از فروش و گارانتی به شما کمک می کند. تا در صورت بروز هر گونه اتفاق برای صندلی ، بدون صرف هزینه اضافی ، آن را تعمیر نمایید. البته باید توجه کنید که چه شرایطی شامل گارانتی و خدمات پس از فروش می شود. تا در صورت شکست صندلی ، انتظار تعویض و داشتن یکی صندلی نو را از شرکت تولید کننده نداشته باشید !

به تمیز کردن صندلی فکر کنید

معمولا صندلی های کوپ ، جزو یکی از پر کاربرد ترین صندلی ها در عرصه آرایشگاهی به شمار می آیند . به همین خاطر امکان دارد که مجبور باشید مدام آن ها را تمیز کنید. تا ظاهر زیبا و آراسته آرایشگاه و سالن زیبایی شما حفظ شود . به همین خاطر توجه کنید که به سراغ صندلی آرایشگاهی بروید که امکان تمیز کردن آن ساده و با یک دستمال مرطوب باشد و نیازی به مواد شوینده خاصی نداشته باشد .

 

به رنگ رویه توجه کنید

رنگ رویه باید به گونه باشد که با دکوراسیون آرایشگاه و سالن زیبایی شما هم خوانی داشته و سازگار باشد . از خرید و انتخاب رویه هایی که رنگ آن ها با دکوراسیون آرایشگاه و سالن زیبایی شما هماهنگی لازم را ندارد به شدت خودداری کنید . چرا که شما می خواهید برای طولانی مدت از این صندلی کوپ استفاده نمایید و عدم هماهنگی آن با سایر تجهیزات آرایشگاهی شما می تواند ظاهر آرایشگاه و سالن زیبایی را در نظر مشتری آشفته نشان دهد .

به فکر پا های مشتری باشید

صندلی های کوپ ، در دو نوع زیر پایی دار و بدون زیر پایی تولید شده اند . توجه کنید اگر به دنبال یک صندلی کوپ استاندارد هستید تا شرای راحتی مشتری خود را فراهم کنید. بهتر است به دنبال صندلی آرایشگاهی باشید که دارای زیر پایی باشد. چرا که در طول مدت نشستن مشتری بر روی صندلی ، در صورتی که مدام پا های او آویزان باشد. احساس خستگی را در او ایجاد کرده و مانع از انجام فعالیت صحیح و درست‌کوپ کار خواهد شد. در نظر بگیرید که یکی از معیار های اصلی برای انتخاب و خرید صندلی های آرایشگاهی ، راحتی مشتری می باشد .

به تحمل وزن صندلی دقت کنید

در بعضی از صندلی های آرایشگاهی ، حداکثر تحمل وزن برای آن ها تعریف شده است . توجه کنید که شما می توانید این مقدار را از فروشنده بپرسید و یا اگر قصد خرید اینترنتی را دارید. در بخش مشخصات محصول ، از حداکثر تحمل وزن صندلی مطلع شوید . اگر تصور می کنید که امکان دارد مشتری سنگین وزنی به آرایشگاه و یا سالن زیبایی شما بیاید. باید این نکته را در زمان خرید صندلی های کوپ رعایت کرده و در نظر داشته باشید .

از برند معتبر خرید کنید

توجه نمایید که شرکت های تولید کننده فراوانی اقدام به تولید صندلی های آرایشگاهی کرده اند . اما همان طور که پیش تر گفتیم ، کیفیت ، مرغوبیت و همین طور داشتن گارانتی ، برای یک صندلی آرایشگاهی بسیار حائز اهمیت است . خرید از برند هایی که محصولی ارزان قیمت دارند ، بسیار ریسک پذیر است . چرا که امکان دارد از متریال مرغوب و با کیفیت در ساخت صندلی استفاده نکرده باشند. و در صورت بروز هر گونه اتفاق برای صندلی ، مسئولتی از بابت خدمات پس از فروش را نپذیرند . به همین خاطر در زمان خرید به دنبال برندی شناخته شده باشید. و از خرید محصولاتی که نام و نشان ندارند به شدت اجتناب کنید .

قیمت صندلی کوپ چقدر است ؟

این صندلی همان طور که پیش تر گفته شد ، توسط برند های تولید کننده مختلفی تولید شده است . اما شما باید به دنبال صندلی مرغوب و با کیفیت باشید . رضایت مشتری شما خیلی بیش تر از قیمت صندلی کوپ ارزش دارد . البته نا گفته نماند که جنس رویه و همین طور جنس فوم می تواند بر روی قیمت تاثیر گذار باشد . هم چنین از دیگر معیار هایی که قیمت این صندلی را تحت تاثیر قرار می دهند ، طراحی ، داشتن و یا نداشتن دسته و … می باشد .

ما به شما توصیه می کنیم که پیش از خرید از محصولات متنوع آلکا دیدن کنید تا متوجه شوید. که یک صندلی مرغوب و با کیفیت دارای چه شرایط و ویژگی هایی است . همین طور شما می توانید بسته به دکوراسیون آرایشگاه و سالن زیبایی خود ، رنگ رویه را انتخاب کرده و در کم ترین زمان ممکن صندلی دخواه خود را دریافت نمایید .

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *