مقالات

راهنمای خرید صندلی استاد کار

صندلی استادکار

صندلی استاد کار

راهنمای خرید صندلی استادکار

یکی از تجهیزات آرایشگاهی پر مصرف در سالن های زیبایی و آرایشگاه ها ، صندلی استاد کار است . این صندلی باید دارای ویژگی های مشخصی باشد تا پرسنل بتوانند به راحتی بر روی آن نشسته و بهترین خدمات خود را به مشتریان ارائه دهند .

این صندلی ، معمولا بیش تر مورد استفاده تتو کاران ، میکاپ آرتیست ها و ابرو کاران می باشد . چرا که این افراد به تمرکز و تسلط بیش تری در زمان کار نیاز دارند . به همین خاطر باید بر روی این صندلی ها نشسته و با دقت بیش تری خدمات خود را به مشتری ارائه دهند .

باید بدانید که این نوع از صندلی های آرایشگاهی باید راحتی لازم را داشته باشند تا در زمان استفاده پرسنل ، شرایط مناسبی برای آن ها فراهم شود . در صورت خستگی پرسنل ، ارائه خدمات با مشکل مواجه شده و امکان عدم رضایت مشتری فراهم خواهد شد .

به همین خاطر حتما در زمان خرید این صندلی به جزییات توجه کنید تا از خرید خود راضی باشید .

آلکا در این مطلب کلیه جزییات لازم در مورد این صندلی را به شما خواهد گفت . پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید .

به طراحی صندلی توجه کنید

یکی از معیار های مهم برای خرید صندلی استاد کار ، طراحی آن است . باید در نظر بگیرید که طراحی صندلی باید به گونه ای باشد که پرسنل بتوانند برای مدتی طولانی بر روی آن نشسته و خدمات خود را به مشتری ارائه دهند . همین طور باید توجه کنید که طراحی آن باید با سایر صندلی های آرایشگاهی شما هم خوانی داشته باشد تا دکوراسیون شما آشفته به نظر نرسد .

به چرخ های صندلی دقت کنید

چرخ های صندلی استاد کار ، در کاربری آن بسیار حائز اهمیت است . چرا که باید پرسنل بتوانند به راحتی حرکت کنند و به ابزار و لوازم مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند . به طور مثال یک میکاپ کار باید بتواند سمت چپ و سمت راست صورت مشتری را به راحتی میکاپ کند و تسلط کافی را در هر دو سمت صورت داشته باشد . بدین صورت که به سمت چپ و راست مشتری برود و او را آرایش نماید .

هم چنین توجه کنید که چرخ ها باید به حد کافی نرم و روان بر روی زمین حرکت کنند . نباید دارای استپ یا خشکی باشند . در غیر این صورت کار کردن با آن برای پرسنل بسیار دشوار خواهد بود و او در زمان ارائه خدمات به مشتری ، مدام با صندلی درگیر خواهد بود .

صندلی استاد کار باید دارای تنظیم ارتفاع باشد

شما نمی توانید‌ چندین صندلی استاد کار با چندین کاربری خریداری کنید . چرا که این صندلی ها همگی دارای یک کاربری مشخص می باشند و صرفا از نظر ظاهر یا متریال با یکدیگر متفاوت هستند . توجه کنید که این صندلی باید دارای تنظیم ارتفاع باشد . مسلما یک تتو کار نیاز به یک ارتفاع برای انجام خدمات تتو دارد و یک میکاپ کار نیز برای تسلط کافی ، نیاز به یک سطح ارتفاع . ضمن این که قد مشتری و همین طور قد پرسنل با یکدیگر متفاوت است و نمی توان یک ارتفاع ثابت برای این صندلی در نظر گرفت .

مقاومت جنس بدنه را بررسی کنید

جنس بدنه ، کاملا بر روی انتخاب شما تاثیر گذار است . توجه کنید که بدنه این صندلی باید از مقاومت و استحکام کافی برخوردار باشد . مسلما پرسنلی که مسئول لاین ابرو است با پرسنلی که مسئول لاین تتو است ، یک وزن ندارند و این صندلی باید بتواند پاسخ گوی وزن هر دو به تنهایی باشد .

هم چنین جنس بدنه در عمر مفید صندلی تاثیر گذار بوده و نباید پس از مدتی استفاده صندلی از ظاهر اولیه خود خارج شود و یا کیفیت خود را از دست بدهد . البته در نظر بگیرید که جنس بدنه می تواند بر روی تنظیم ارتفاع صندلی نیز تاثیر گذار باشد . چرا که وزن هر یک از پرسنل متفاوت است و نباید در زمان تنظیم ارتفاع صندلی ، ناگهان جک آن در رفته و قابلیت تنظیم ارتفاع خود را از دست بدهد .

جنس هایی که عموما برای ساخت و تولید این صندلی استفاده می شود فلز و چوب است . اما به علت قابلیت جا به جایی این صندلی ها ، به شما پیشنهاد می دهیم که به سراغ متریال چوب بروید . چرا که وزنی سبک داشته و در زمان جا به جا نمودن آن برای شما ایجاد زحمت نمی کند .

به جنس رویه توجه کنید

صندلی های آرایشگاهی ، همگی دارای رویه هایی از جنس های مختلف هستند . اما شما در زمان خرید صندلی ، باید به سراغ جنس رویه ای بروید که تمیز کردن آن راحت باشد. و برای شما ایجاد دردسر نکند . هم چنین باید توجه کنید که نباید بر اثر استفاده طولانی مدت ، رویه دچار ترکیدگی شود و ظاهر اولیه خود را از دست بدهد . همین طور باید با سایر تجهیزات آرایشگاهی شما ست و هماهنگ باشد . در غیر این صورت دکوراسیون آرایشگاه شما نازیبا در نظر مشتری جلوه خواهد کرد .

ما به شما جنس رویه چرم مصنوعی را پیشنهاد می دهیم . این جنس از رویه ها ، مقرون به صرفه تر نسبت به چرم طبیعی و سایر رویه ها بوده و همین طور تمیز کردن آن بسیار راحت است . نیازی به هیچ نوع مواد شوینده خاصی ندارید و می توانید تنها با یک دستمال مرطوب و نم دار ، لک ها و کثیفی ها را از روی آن تمیز کنید .

جنس پایه را فراموش نکنید

پایه صندلی نام برده شده ، باید مقاومت کافی را در مقابل هر وزنی داشته باشد . همین طور باید به گونه طراحی شده باشد که در زمان نشستن بر روی آن ، تعادل پرسنل به هم نخورد . در نظر بگیرید که بهتر است به سراغ صندلی بروید که جنس پایه آن از فلز است . در این صورت می توانید از مقاومت آن اطمینان خاطر کسب کنید .

 

ادامه راهنمای خرید صندلی استادکار آرایشگاه

 

صندلی استادکار

به راحتی صندلی استاد کار توجه کنید

راحتی صندلی از کنار هم قرار گرفتن چند معیار مختلف مانند دسته ، پشتی و نشیمن فراهم می شود . توجه کنید که پرسنل شما ، مجبور هستند برای مدتی طولانی و برای ارائه خدمات به مشتری ، بر روی صندلی نشسته و شاید نتوانند تا ساعت ها (مانند تتو آرتیست ها) حرکتی داشته باشند . به همین خاطر باید بر روی یک صندلی راحت نشسته و به کار خود برسند .

به این نکات توجه کنید:
  • توجه کنید که پشتی صندلی باید به نحوی باشد که پرسنل بتوانند به آن تکیه کنند و اصطلاحا گودی کمر آن ها را پر کند. در غیر این صورت ممکن است در طولانی مدت ، دچار کمر درد شوند. و این مسئله می تواند تمرکز آن ها را در ارائه خدمات به مشتری بر هم بریزد .

 

  • پشتی صندلی استاد کار نباید بیش از بلند و یا بیش از حد کوتاه باشد . بلکه باید به گونه ای باشد که پرسنل کمر و پشت خود را به راحتی به آن تکیه دهند .

 

  • در نظر داشته باشید که دسته های صندلی استاد کار نباید خیلی ارتفاع زیادی داشته باشد  در غیر این صورت برای پرسنل دست و پا گیر خواهد بود و او نمی تواند به راحتی دست های خود را در زمان انجام کار حرکت دهد .

 

  • ارتفاعی را در نظر بگیرید که بتواند آرنج خود را به تکیه دهد. نه آنقدر بلند که نتواند ساعد و آرنج خود را در حین انجام خدمات تکان دهد. و نه آنقدر کوتاه که به زحمت بتواند به آن تکیه کند. شما می توانید برای داشتن یک ارتفاع استاندارد با مشاورین آلکا در تماس باشید تا صندلی مناسبی را به شما ارائه دهند .

 

  • نشیمن صندلی استاد کار ، از دیگر معیار های قابل سنجش در زمان خرید این صندلی است . در نظر داشته باشید که نشیمن باید از جنس فوم گرم باشد . هم چنین باید راحتی لازم را در زمان نشستن پرسنل فراهم کند . البته لازم به ذکر است که جنس نشیمن از فوم سرد نیز ساخته می شود . اما باید در زمان انتخاب صندلی ، به مرغوبیت و همین طور عمر مفید آن توجه کنید .

 

  • از آن جایی که صندلی استاد کار جزو صندلی های پر مصرف و پر استفاده آرایشگاهی است. نباید پس از مدتی استفاده دچار فرو رفتگی و یا خواب در قسمت نشیمن شود . به همین خاطر ما به شما فوم گرم را توصیه می کنیم .

 

  • پرسنل در زمان ارائه خدمات ، نباید بر روی آن معذب باشند یا احساس خستگی کنند . دقت کنید که خسته شدن پرسنل در زمان انجام کار می تواند با پایین آمدن ارائه خدمات برابری کند . این مسئله می تواند عدم رضایت مشتری را در پی داشته باشد و این مسئله برای سابقه آرایشگاه یا سالن زیبایی شما چندان خوشایند نیست .

به دسته تنظیم ارتفاع دقت کنید

کیفیت دسته تنظیم ارتفاع در این صندلی بسیار مهم است . باید جنس آن از فلز باشد تا پس از چند بار استفاده ، دچار اسیب و شکستگی نشود . همین طور باید طول آن استاندارد بوده و دسترسی به آن در زمان نشستن و برای تنظیم ارتفاع راحت باشد . نباید به قدری بلند باشد که برای پرسنل مزاحمت ایجاد کند و یا انقدر کوتاه که برای تظنیم ارتفاع صندلی ، پرسنل کاملا خم شوند .

جنس و چرخش چرخ ها را وارسی کنید

همان طور که پیش تر اشاره کردیم ، چرخش چرخ ها نباید با وقفه صورت بگیرد . بلکه باید کاملا نرم و بدون استپ بر روی سطح زمین حرکت کنند . توجه کنید که جنس چرخ ها باید ترکیبی از فلز و پلاستیک باشد تا مقاومت کافی را داشته باشد . شما تصور کنید که یک پرسنل سنگین وزن دارید و در زمان انجام کار بر روی آن نشسته ، حال می خواهد با صندلی حرکت کند. اگر چرخ ها مقاومت کافی را نداشته باشند ، امکان دارد در لحظه  شکسته و پرسنل زمین بخورند .

رنگ رویه مناسبی را انتخاب کنید

پیش تر در مورد جنس رویه صندلی استاد کار صحبت کردیم . حال نوبت به رنگ آن رسیده است . توجه کنید که رنگ رویه صندلی باید با سایر تجیهزات آرایشگاهی شما هماهنگی لازم را داشته باشد . در غیر این صورت دکوراسیون آرایشگاه و یا سالن زیبایی شما ، به هم ریخته به نظر خواهد آمد . البته لازم به ذکر است که آلکا این امکان را برای شما فراهم کرده است. تا بر اساس رنگبندی دکوراسیونی که دارید ، رنگ رویه را از کالیته رنگ ها انتخاب نمایید .

گارانتی و خدمات پس از فروش را فراموش نکنید

پس از خرید ، امکان دارد هر اتفاقی برای صندلی استاد کار شما بیفتد به طور مثال امکان دارد. فرزند مشتری شما از آن به عنوان ماشین استفاده کند. و مدام از این ور سالن به آن ور سالن با صندلی حرکت کند . ممکن است اسن مسئله به سلامت چرخ ها آسیب وارد کند . حال اگر صندلی که خریداری کرده اید دارای گارانتی و خدمات پس از فروش باشد ، می توانید به راحتی و بدون صرف هزینه ای اضافی ، آن را تعمیر نمایید .

قیمت صندلی استاد کار چقدر است؟

معیار های مختلفی مانند متریال به کار رفته در ساخت و تولید صندلی ، برای قیمت گذاری آن موثر هستند . ما نکات ضروری که در زمان خرید صندلی به آن ها نیاز خواهید داشت را برای شما شرح دادیم . توجه کنید که ارزان قیمت بودن این صندلی ، مبنی بر کیفیت بهتر و بیش تر نیست . همین طور چون جزو صندلی های پر کاربرد آرایشگاه و سالن زیبایی به شمار می آید ، باید برای خرید آن هزینه کنید تا مدام مجبور به تعمیر و تعویض قطعات نباشید . به شما توصیه می کنیم از برندی معتبر و همین طور تضمین شده صندلی خود را خریداری کنید.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه با مشاوران گروه آلکا تماس حاصل نموده و صندلی استاد کار متناسب با آرایشگاه یا سالن زیبایی خود را خریداری کنید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *