مقالات

راهنمای خرید تجهیزات آرایشگاهی

تجهیزات آرایشگاهی

راهنمای خرید تجهیزات آرایشگاهی

هر آرایشگاه و یا سالن زیبایی ، نیاز به یک تجهیزات آرایشگاهی دارد تا بتواند بهترین و مناسب ترین خدمات خود را به مشتریان ارائه دهد .

اگر جزو افرادی هستید که تصمیم دارید سالن زیبایی و یا آرایشگاهی را برای خود داشته باشید ، به شما پیشنهاد می دهیم تا انتهای این مطلب آلکا را همراهی کنید تا اطلاعات کافی را در مورد جز به جز این تجهیزات به شما بگوییم .

توجه کنید که هر کدام از این تجهیزات دارای ویژگی های منحصر به فرد هستند که قطعا برای ارائه خدمات هر چه بهتر و بیش تر به مشتریان خود ، به یک به یک آن ها نیاز خواهید داشت .

هم چنین باید بدانید که هر کسب و کار و بیزینسی ، نیاز به لوازم و وسایل مخصوص به خود را دارد . در این صورت می توانید خدمات مناسبی را به مشتریان خود ارائه دهید .

لوازم و وسایل مناسب را برای آرایشگاه یا سالن زیبایی خود خریداری کنید

ابتدا مشخص کنید که می خواهید در سالن زیبایی و یا آرایشگاه خود ، چه لاین هایی را برای ارائه خدمات به مشتریان خود ، ایجاد نمایید . به طور مثال اگر تصمیم دارید لاین خدمات ناخن را در آرایشگاه یا سالن زیبایی خود داشته باشید ، باید بدانید که شما به صندلی پدیکور ، صندلی مشتری و صندلی مخصوص ناخن کار نیاز دارید . یا باید توجه کنید که اگر می خواهید خدمات کوپ به مشتریان خود ارائه دهید ، شما نیاز به یک صندلی کوپ استاندارد دارید .

از خرید لوازم و وسایل استوک و دست دوم خودداری کنید

شاید تصور کنید که خرید تجهیزات آرایشگاهی به صورت استوک و دست دوم ، می تواند برای شما مقرون به صرفه تر باشد . اما در نظر بگیرید که این لوازم و وسایل ، ارتباط مستقیمی با سلامت شما، پرسنل و مشتریان دارد . هم چنین باید بدانید که امکان دارد در مدت زمانی که از این تجهیزات استفاده می کنید ، هر کدام آسیبی به آن ها وارد شود و شما باید هزینه های زیادی را صرف تعمیر آن کنید .

در صورتی که تجهیزات نو ، همگی گارانتی و خدمات پس از فروش داشته و در صورت بروز هر گونه اتفاق برای آن ها ، می توانید به راحتی با شرکت تولید کننده تماس بگیرید و بدون هیچ هزینه اضافی ، آن ها را تعمیر کنید . البته در نظر بگیرید که تجهیزات دست دوم و استوک ، از کیفیت مناسبی برخوردار نبوده و امکان دارد در نظر مشتری جلوه چندان خوشایندی نداشته باشد .

لاین های خدماتی خود را مشخص کنید

توجه کنید که می خواهید در سالن زیبایی یا آرایشگاه خود چه لاین های خدماتی به مشتری را داشته باشید . شما بر اساس مشخص کردن لاین های خدمات می توانید تجهیزات آرایشگاهی مناسب و متناسب را برای آرایشگاه و یا سالن زیبایی خود خریداری کنید . هم چنین شما با مشخص کردن لاین های خدماتی آرایشگاه خود ، می توانید به سراغ تجهیزاتی کارآمد با کارایی مورد نیاز و مناسب بروید .

در این صورت در هزینه های نیز صرفه جویی کرده اید و هیچ وسیله ای که بلا استفاده باشد را خریداری نمی کنید .

به فضای آرایشگاه و سالن زیبایی خود توجه کنید

شما باید ابتدا فضای آرایشگاه و سالن زیبایی خود را در نظر بگیرید . به طور مثال باید بدانید که محل قرار گیری صندلی سرشور کجا است؟ یا باید بدانید که به چند صندلی اصلاح نیاز دارید . چرا که بعضی از تجهیزات آرایشگاهی مانند صندلی سرشور و یا صندلی اصلاح ، به علت جثه ای که دارند ، امکان جا به جایی مداوم را به شما نمی دهند و بهتر است هر چند وقت یک بار برای تغییر دیزاین و دکوراسیون سالن زیبایی یا آرایشگاه خود ، آن  ها را جا به جا کنید . هم چنین وزن بالایی که این صندلی ها دارند ، جا به جایی را برای شما دشوار می کنند .

به دکوراسیون آرایشگاه و سالن زیبایی توجه کنید

یکی از مهم ترین معیار هایی که در زمان خرید تجهیزات آرایشگاهی به آن توجه کنید ، دکوراسیون و چیدمان آرایشگاه یا سالن زیبایی شما است . توجه کنید که باید صندلی ها و سایر تجهیزات مانند آیینه ها ، میز ها و… هر کدام جای مناسبی در محیط داشته باشند تا مشتری با ورود به آرایشگاه یا سالن زیبایی احساس شلوغی و یا آشفتگی نکند . همین طور باید در نظر بگیرید که رفت و آمد در فضای آرایشگاه برای پرسنل و برای مشتریان راحت باشد .

به طور مثال یک ابرو کار یا اصلاح کار ، باید فضای کافی را داشته باشد تا بتواند با تمرکز و دقت بالا ، به بهترین شکل ممکن خدمات ابرو و اصلاح را به مشتری ارائه دهد . در نظر بگیرید که کمبود جا و یا به هم ریختگی و هم چنین عدم چیدمان مناسب تجهیزات ، می تواند احساس شلوغی به مشتری القا کند و همین طور باعث بر هم خوردن تمرکز پرسنل در زمان انجام کار شود .

تعداد مناسبی از صندلی ها را خریداری کنید

همان طور که پیش تر گفتیم ، باید پیش از خرید تجهیزات آرایشگاهی ، بالخص صندلی های آرایشگاهی ، فضای قرار گیری هر کدام را مشخص کنید . به طور مثال شما باید بدانید برای مدت زمان منتظر ماندن مشتری برای دریافت مشتری، به چند صندلی انتظار نیاز دارید . همین طور باید در نظر بگیرید که فضای آرایشگاه یا سالن زیبایی شما ، جای گیری چند صندلی کوپ ، صندلی اصلاح و صندلی سرشور را دارد .

به راحتی صندلی ها توجه کنید

یکی از اصلی ترین معیار های سنجش تجهیزات آرایشگاهی در زمان خرید ، راحت بودن صندلی ها می باشد . باید توجه کنید که راحت بودن و احساس آرامش داشتن مشتری می تواند او را مجدد به آمدن به آرایشگاه و سالن زیبایی شما ترغیب کند. باید صندلی ها را به گونه ای انتخاب کنید تا هر کدام راحتی مورد نیاز را داشته باشند و مشتری متوجه گذشت زمان و یا به طول انجامیدن دریافت خدمات آرایشگاهی نشود .

راهنمای خرید تجهیزات آرایشگاهی

 

تجهیزات آرایشگاهی

کیفیت و متریال صندلی ها را بررسی کنید

یکی از مهم ترین معیار های شناخت کیفیت در زمان خرید و بررسی تجهیزات آرایشگاهی ، مرغوبیت متریال صندلی ها می باشد. توجه کنید که یک صندلی مرغوب با متریال با کیفیت می تواند. برای مدت زمانی طولانی نیاز های شما و مشتریان شما را بر طرف کند. اما در صورتی که صندلی هایی که انتخاب کردید. از مواد اولیه مرغوب و با کیفیتی در ساخت آن ها استفاده نشده باشد. می تواند باعث ناراحتی مشتری و یا مدام خراب شدن آن ها باشد .

  • جنس رویه

توجه کنید که رویه صندلی ها باید از کیفیت لازم برخوردار باشد . به گونه ای که پس از مدتی استفاده ، دچار کشیدگی ، پارگی و یا ترکیدگی نشود . نباید رویه صندلی ها با استفاده طولانی مدت ، ظاهر اولیه خود را از دست بدهند . همین طور باید جنس آن ها به گونه ای باشد تا بتوان به راحتی آن ها تمیز نمود . نباید برای تمیز کردن آن ها نیاز به مواد شوینده خاصی داشته باشید و یا برای شما ایجاد زحمت کند .

ما به شما جنس چرم مصنوعی را پیشنهاد می دهیم . این جنس رویه ، کارایی بهتر ، عمر مفید طولانی تر و همین طور هزینه ای مقرون به صرفه برای شما دارد . البته اضافه کنیم که می توانید به راحتی آن ها را از هر گونه لک و مواد پاک کنید و دردسری برای شما ایجاد نمی کند .

  • جنس بدنه

جنس بدنه صندلی ها را بررسی کنید. توجه کنید باید از استحکام و مقاومت کافی برخوردار باشند . در نظر بگیرید که امکان دارد مشتری سنگین وزنی به آرایشگاه یا سالن زیبایی شما بیاید. پس باید هر صندلی از مقاومت بالا بر خوردار باشند. همین طور نباید پس از مدتی استفاده صدای قیژ قیژ از خود تولید کنند. یا پس از چند بار استفاده شما شاهده شل شدن پیچ و مهره های آن باشید .

بهترین‌ متریال برای صندلی های آرایشگاهی ، فلز است اما در بعضی از صندلی ها ، از چوب استفاده شده است . البته لازم به ذکر است که چوب نیز مقاومت کافی را دارد اما ما به شما صندلی با بدنه از جنس فلز را توصیه می کنیم .

  • جنس نشیمن

نشیمن صندلی های آرایشگاهی ، یکی از معیار های مهم برای سنجش راحتی صندلی ها است . توجه کنید که باید صندلی های آرایشگاهی از راحتی لازم برخوردار باشند. تا مشتری در مدت زمانی که در حال دریافت خدمات است. احساس خوشایندی داشته باشد .

حتما پیش از انتخاب و خرید ، بر روی صندلی هایی که برای خرید مد نظر دارید. بنشینید و راحتی آن ها تست کنید. معمولا در نشیمن صندلی های آرایشگاهی از فوم گرم و سرد استفاده می شود. در نظر بگیرید که راحتی و استحکام فوم در صندلی های آرایشگاهی بسیار حائز اهمیت است. چرا که مشتری مجبور است مدت زمان طولانی را بر روی بنشیند و هم چنین نباید بعد از مدتی استفاده، تغییر شکل بدهد. نباید دچار فرو رفتگی و یا نشست شود .

به پشتی صندلی دقت کنید

مشخص کنید که صندلی مورد نظر شما چه کاربری دارد ؟ اگر به دنبال یک صندلی اصلاح هستید ، مسلما باید پشتی بلند ، نرم و راحتی داشته باشد . اما اگر تصمیم دارید یک صندلی انتظار خریداری کنید ، نیازی نیست پشی بلندی داشته باشد . بلکه به همین مقدار که مشتری بتواند به آن تکیه دهد و باعث خستگی کمر او نشود ، کفایت می کند .

پشتی صندلی ها ، بسته به کاربری هر صندلی متفاوت است . شما باید مشخص کنید که هر صندلی چه کاربری دارد و می خواهید در کدام لاین خدمات آرایشگاهی از آن استفاده نمایید . در این صورت می توانید انتخابی مناسب داشته باشید .

به دسته های صندلی که انتخاب می کنید دقت کنید

برای بررسی دسته صندلی ، باید بدانید که هدف شما از خرید صندلی آرایشگاهی چیست ؟ آیا می خواهید از آن به عنوان صندلی کوپ استفاده کنید و یا‌ یک صندلی انتظار است ؟ دسته صندلی نیز جزو قسمت هایی از صندلی های آرایشگاهی است. که بسته به کاربری صندلی و نوع استفاده آن در آرایشگاه یا سالن زیبایی مشخص می شود. باید توجه کنید که دسته صندلی باید به گونه ای باشد که مشتری دست خود را به آن تکیه دهد و باعث آزار او نشود .

باز هم تکرار می کنیم که راحتی مشتری باید در انتخاب تجهیزات آرایشگاهی حرف اول را بزند. و باید بدانید که رضایت مشتری الویت اول شما در زمان خرید تجهیزات آرایشگاهی باشد .

صندلی با تنظیم ارتفاع خریداری کنید

اگر تصمیم دارید که برای تکمیل نمودن تجهیزات آرایشگاهی خود ، صندلی کوپ خریداری کنید. در نظر بگیرید که صندلی باید دارای تنظیم ارتفاع باشد. پرسنل باید بتوانند بسته به قد مشتری و همین طور راحتی انجام کار خود ، قد و ارتفاع صندلی را به راحتی تنظیم کنند. ارائه خدمات عالی ، نیاز به راحتی پرسنل و تمرکز آن ها در زمان انجام کار دارد . در غیر این صورت امکان دارد که خسته شده و در انجام کار ، کوتاهی کند !

به چرخ دار بودن و یا نبودن صندلی توجه کنید

بعضی از تجهیزات آرایشگاهی ، مانند صندلی کوپ یا صندلی استاد کار ، نیاز به چرخ دارند . چرا که به دفعات در آرایشگاه یا سالن زیبایی جا به جا می شوند. و با وجود چرخ ها این جا به جایی آسان تر می شود. در صورتی که بعضی از صندلی ها مانند صندلی سرشور ، هیچ نیازی به چرخ ندارند. و جزو صندلی هایی هستند که باید به طور ثابت در قسمتی از آرایشگاه یا سالن زیبایی بمانند .

توجه کنید که صندلی های انتظار هم جزو صندلی هایی هستند. که با چرخ بودن و یا بودن چرخ بودن آن ها تاثیر چندانی بر روی کاربری آن ها ندارد. چرا که مشتری در مکانی مشخص منتطر نوبت دهی شما خواهد ماند. و نیازی نیست که مدام صندلی را با خود به این طرف و آن طرف آرایشگاه ببرد !

طراحی صندلی را با سبک دکوراسیون آرایشگاه یا سالن زیبایی خود ست کنید

تجهیزات آرایشگاهی ، هر کدام دارای طراحی منحصر به فرد می باشند . هم چنین ظاهر آن ها با یکدیگر متفاوت است . توجه کنید که می توانید در زمان خرید ، همگی آن ها را با یکدیگر ست کنید . هم چنین در صورتی که قصد خرید یک صندلی را دارید ، آلکا این امکان را برای شما فراهم کرده است. تا رنگ رویه آن را با سایر اجزای دکوراسیون آرایشگاه یا سالن زیبایی خود هماهنگ کنید. توجه داشته باشید که هماهنگی و ست بودن تجهیزات آرایشگاهی شما ، می تواند دکوراسیونی شیک و همین طور بی نقص رقم بزند. علاوه بر این که همیشه ظاهر محیط کار شما در نظر مشتری بی نقص خواهد بود .

به گارانتی و خدمات پس از فروش تجهیزات آرایشگاهی دقت کنید

صندلی های آرایشگاهی ، یکی از پر مصرف ترین تجهیزات آرایشگاهی هستند. در نظر بگیرید که باید هر کدام دارای کارت گارانتی و یا خدمات پس از فروش باشند. در این صورت هر گونه اتفاقی که برای صندلی رخ دهد. می توانید بدون پرداخت هزینه اضافی ، آن ها را تعمیر کنید .

قیمت تجهیزات آرایشگاهی چقدر است؟

همان طور که تا به این جا همراه ما بودید ، در مورد انواع تجهیزات آرایشگاهی ، اطلاعات کافی را کسب کردید . در نظر بگیرید که هر کدام دارای ویژگی های مختص به خود هستند. و بسته به کارایی که دارند ، قیمت های متفاوتی دارند .

در واقع نمی توان برای هر کدام قیمتی مشخص را تعیین نمود . چرا که کارایی و متریال هر کدام با یکدیگر متفاوت است و این که شما کدام صندلی را خریداری کنید. کاملا بسته به بودجه ، سلیقه و نیاز شما دارد. توجه کنید اگر بین انتخاب صندلی های مختلف سردرگم شده اید. می توانید با مشاوران آلکا تماس حاصل نموده و راهنمایی های لازم را از آن ها دریافت کنید .

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *